КОРОТЕК це термопластичне порошкове покриття, яке спеціально розроблене, що б забезпечити тривалий термін служби металевого виробу для зовнішнього і внутрішнього застосування.
- 1. Про тремопластичні порошкові фарби
- 2. Методи нанесення
- 3. Класифікація і характеристики
- 4. Сертифікати якості
Термопластичне порошкове покриття KOROTEK засноване на модифікованих поліолефінах і поліамідах, яке застосовуються для нанесення на більш м’яку сталь (низьковуглецеву сталь), алюміній або оцинковану сталь шляхом покриття – електростатичним напиленням, в псевдозрідженому шарі або газополум’яним напиленням.
- Високі екологічні властивості-не виділяються летючі органічні з’єднання, TGIC, пластифікатори, ізоціанати, галогени і важкі метали.
- Стійкий до УФ випромінювання і привабливий, стабільний колір покриття, який зберігається без змін десятиліттями.
- Призначений для застосування в морському середовищі: Корозійно стійкий до довгострокового дії солі, моря, піску і сонячного опромінення.
- Гігієнічна: Низькі темпи зростання цвілі і грибка в порівнянні з іншими покриттями.
Гнучкість: Підтримує еластичність навіть при -60 °C
- Висока стійкість до удару і антивандальні властивості. Підлягає відновленню
- Високі діелектричні показники і звукоізоляція. Немає необхідності грунтовки
- Стійкість до впливу води (гідрофобний).
- Висока стійкість до кислот.
Про термопластичні порошкові фарби
Vastcoat Термопластичні порошкові покриття – після нанесення на метал в них не відбувається ніяких хімічних реакцій, а тільки процес плавлення і затвердіння. Тому, цей процес оборотний і фарби є ремонтопридатними, для видалення дефектів на їх поверхні досить оплавити поверхню виробу і поверхня повернеться в початковий стан. Таке перетворення неможливо з виробом, який пофарбовано термореактивною фарбою, тому це покриття треба видаляти, повністю або частково, і виріб знову перефарбовувати.
Але ця перевага не головне достоїнство термопластичних фарб, головне це їх унікальні захисні та експлуатаційні властивості. Вони абсолютно не змочуються водою і набагато краще захищають метал від корозії, ніж термореактивні фарби. Тому саме їх використовують для фарбування виробів що експлуатуються у важких кліматичних умовах (вплив морської води, сонця, піску, різкі перепади температур, хімічні реагенти). В таких умовах поліефірні та епоксидні покриття руйнуються дуже швидко.
Термопластичні фарби мають більш суцільну поверхню, тому на такій поверхні дуже повільний процес (багато років) розмноження рослин, мохів, спор грибів, мікроорганізмів і бактерій. Навіть після тривалої експлуатації вони мають прекрасний зовнішній вигляд. За своєю хімічною природою вони належать до поліолефінів і не містять і не виділяють шкідливих компонентів: фенолів, ізоціанатів, важких металів і т.п.
Вони є хімічно інертними матеріалами, що обумовлює їх високу стійкість до хімічних реагентів, кислот, лугів, розчинників, миючих засобів. Завдяки хімічній інертності та відсутності в їх складі шкідливих летючих компонентів вони застосовуються для забарвлення харчового обладнання та деталей водопроводу. Покриття мають дозвіл на контакт з харчовими продуктами і питною водою.
Термопластичні фарби створюють дуже приємні тактильні відчуття («теплі на дотик»). Всі вироби, які людина бере в руки краще фарбувати термопластиком. Покриття створює такі ж приємні відчуття, як від дерев’яного виробу. Крім того, покриття мало зношується і добре миється. Тому його застосовують для фарбування різних перил, поручнів, дверних ручок, лавок, спортивних тренажерів, інвалідних колясок і т.п. Унікальною властивістю є їх рекордна морозостійкість до -60 С, що дозволяє їх використовувати в Арктиці і в морозильних камерах. Поліолефіни практично не поглинають УФ-випромінювання, тому стійкість покриттів до УФ випромінювання набагато вище ніж у термореактивних фарб.
Хімічна інертність матеріалу обумовлює інертність його поверхні, тому до поверхні погано прилипають, наклейки, фарби (графіті), легко змиваються всі написи і пил. Ці властивості в поєднанні з унікальною ударостійкістю і ремонтопридатність дозволило використовувати його в місцях загального користування.
Покриття заслужено має репутацію «антивандального» покриття і використовується в громадських місцях, в павільйонах зупинок на транспорті, де ця проблема стоїть досить гостро. У складі Vastcoat термопластичних покриттів не міститься свинець, кадмій, ртуть і хром (IV) в якості інгредієнтів. Цей порошок не класифікується як небезпечний вантаж для наземного, морського і повітряного транспорту.
Методи нанесення
Газополум’яне напилення (FL)
У цьому способі порошок, розпорошується з сопла, плавиться через коло полум’я утворене навколо сопла, прилипає і твердне при контакті, щоб сформувати термопластичне покриття.
Ротаційне покриття (RL)
Об’єкт, на який потрібно нанести покриття, нагрівається до необхідної температури. Термопластичний порошок впорскується всередину, і об’єкт обертається, щоб сформувати повне і послідовне покриття. Пил, що залишився, видаляється знову. Зазвичай використовується в циліндричних конструкціях.
Флокування (FS)
Ненавантажений термопластичний порошок викидають на попередньо нагрітий метал для утворення покриття і дають йому охолонути.
Електростатичне напилення (ES)
Термопластичний порошковий матеріал грунтується на принципі завантаження частинок за допомогою сильного струму від пістолета, через який він проходить. Частинки пилу, завантажені таким чином, розпорошуються на матеріал, який підлягає покриттю, у зважену суспензію. Його електростатичний заряд утримується на зваженому металі, а потім процес припиняється при впливі температури всередині печі. Цей метод дуже практичний порівняно з системою з псевдозрідженим шаром.
В псевдозрідженому шарі (FB)
Ця система заснована на тому принципі, що термопластичні порошки, поміщені в бункер, подаються в навколишнє середовище шляхом подачі повітря знизу, матеріал підлягає попередньому нагріванню, занурюється в бункер де прилипає до металів під дією температури. Товщина покриття визначається температурою попереднього нагрівання металу і часом перебування матеріалу в пилу матеріалу. Крім того, недоліком є висока вартість інвестицій, зміна кольору і труднощі в зміні розмірів матеріалу.